Koncerty pro IMPULS

Od roku 2005 zve Nadační fond IMPULS rok co rok své příznivce, partnery a pacienty na slavnostní benefiční večer. Každý rok rozezvučí tóny nástrojů špičkových interpretů jiný prostor, každý rok jsme svědky neotřelých uměleckých produkcí, zpestřených zajímavým doprovodným programem.

Každý rok je Koncert pro IMPULS jiný, každý večer je jedinečný.


19. benefiční koncert pro NF IMPULS na podporu psychoterapie pro pacienty s roztroušenou sklerózou se uskutečnil 11. dubna 2024 v Betlémské kapli

Večer rozezněla klasická hudba v podání první dámy české violy Kristiny Fialové, violoncellisty Petra Nouzovského a komorního souboru Barocco sempre giovane.

Sestřih z akce si můžete pustit na našem YouTube kanálu

Pokud chcete sledovat aktuality, fotografie z našich akcích, připojte se k našim sociálním sítím, Facebook, Instagram a YouTube.

banner web NFI 540x339px 2.  WhatsApp Image 2024 04 20 at 18.40.06 1

 


Předposlední Koncert pro IMPULS se uskutečnil 13. 4. 2023 v Kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze.

V rámci 18. ročníku benefičního večera vystoupili Kristina Fialová, Václav Hudeček, Marek Pavlica a Atlantis Collegium. Více čtěte v článcích Profesorka Hardová: Naděje, která svítáSmyčce pomohou lidem s RS.

Také sledujte naše FB stránky a Instagram, kde najdete fotografie a reporty z akce.  Pokud jste akci nestihli naživo, podívejte se na záznam koncertu na TV Noe.

      NEK 4076    NEK 3669    DSC 0325

     


Koncert pro Impuls 2022

Loňský benefiční koncert proběhl 20. dubna 2022 v Kostele sv. Šimona a Judy na pražském Starém Městě.
Více čtetě v článku 17. Koncert pro IMPULS rozezní Staré Město a na stránce S ereskou je to jako s rozbitým autem, říká profesorka
. Níže si můžete pustit sestřih z akce.


Pomozte lidem, kteří se nevzdali, kteří se nevzdávají. Přispět můžete dobrovolným příspěvkem na náš transparentní účet 8888999000/2010 (VS: 201500051) nebo přímo pomocí tohoto QR kódu:

QRkod koncert


Z historie benefičních Koncertů pro IMPULS

Projekt benefičních koncertů „Pro IMPULS“ odstartoval v roce 2005 v Divadle Archa a stal se počátkem desetileté spolupráce nadačního fondu s Českým klarinetovým kvartetem (od roku 2007 nesoucím nový název Clarinet Factory). Již po prvních dvou letech se podařilo z výnosů koncertů této, na naší scéně zcela ojedinělé, multižánrové hudební formace podpořit projekty za 1.547.951 Kč v MS centrech VFN Praha, FN Ostrava a Krajské nemocnici České Budějovice. 

koncert 2014 444x330Večery v následujících letech na tento úspěch navázaly, a tak bylo možné díky beneficím financovat například nákup vybavení MS center, mezioborové terapeutické programy, zejména projekt „Potkalo se tělo s duší“, či psychoterapeutickou péči pacientů. Výtěžek posloužil i v počáteční fázi k rozvoji registru ReMuS.

Upřímné poděkování v tomto ohledu patří jak umělcům Clarinet Factory, tak mnoha partnerům Koncertů pro IMPULS, zejména tradičnímu generálnímu partnerovi, společnosti UNIMEX GROUP, a.s.

Nezapomenutelnou oslavou 15. narozenin nadačního fondu a současně vyvrcholením desetileté spolupráce s Clarinet Factory se stal benefiční večer v roce 2015.


Koncert pro IMPULS v druhé dekádě

Následující rok přinesl již zcela odlišný zážitek. Na pódiu koncertního sálu Anežského kláštera se poprvé sešla čtveřice světově uznávaných interpretů klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, akordeonista Ladislav Horák a harfistka Dominika Ťuková, aby podpořili nemocné s roztroušenou sklerózou speciálně sestaveným programem postaveným na prolínání klasické hudby a argentinského tanga.

koncert 2016 444x330

Kristina Fialová s Petrem Nouzovským byli se svými hosty hlavními interprety koncertů i v následujících dvou letech. V roce 2017 si s nimi v Kostele sv. Šimona a Judy zahrál Václav Hudeček  za doprovodu Barocco sempre giovane, o rok později vytvořili společně s houslisty Evou a Radimem Krestovými a pianistou Martinem Kasíkem jedinečné těleso, který kvintety Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka rozezněl smíchovský kostel Sacre Coeur. V roce 2019 si ambasadorka NFI Kristina Fialová pozvala do Pražské křižovatky pianistku Jitku Čechovou.

Od roku 2020, kdy nás sužuje pandemie covid-19 jsme dva koncerty bohužel byli nuceni převést do online prostředí a streamovat je bez diváků. Koncert 2020 ze Sukovy síně pražského Rudolfina přenášela TV Noe, stejně tomu bylo i v loňském roce během koncertu v Emauzském klášteře. Hosty prvního online koncertu byli Markéta a Ivan Vokáčovi, Jan Mráček a Karel Untermüller, rok nato doprovodili Kristinu Fialovou a Petra Nouzovského houslista Roman Patočka a klavírista Adam Skoumal

Projekt benefičních koncertů má tak přes svůj společenský charakter a uměleckou hodnotu ryze praktický přínos pro desítky pacientů. Je významným zdrojem nadačních prostředků, a zároveň účinným nástrojem osvěty – pomáhá informovat veřejnost a pacienty o nezbytnosti komplexního přístupu k léčbě roztroušené sklerózy a provázanosti léčby těla a duše.


Čtěte také

Koncert pro dvacet tisíc příběhů roztroušené sklerózy

Děkujeme, že pomáháte

Společně proti roztroušené skleróze

Večer pro IMPULS, večer pro klavír a violu

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 395 980 Kč

Koncert pro IMPULS letos v jiné dimenzi 

Výtěžek koncertu pro IMPULS: 400 000 Kč

Na letošním koncertu pro IMPULS rozezní své housle Václav Hudeček


MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Impuls CMYkOchranaZona         LOGO NOE 2018.      

 

PARTNEŘI

Clarion CS006 cl n 4c   doubleshot   klasika plus  chn  forum mladych  pop vinoanimadecor fin sirka RGBnymfea Paulus catering logo tmava