Stravování při roztroušené skleróze II

Alena Zvěřinová

Praha 2010

Druhé, rozšířené vydání publikace o tom, jak se správně stravovat při roztroušené skleróze (RS). Brožura vychází z nejnovějších poznatků o vlivu stravy na toto zatím nevyléčitelné onemocnění.

Benjamín - Rodinné starosti

Stefanie Lazai

Praha 2006

Krásně ilustrovaná knížka určená nejen dětem rodičů s roztroušenou sklerózou. Poutavým příběhem je na 24 stranách ztvárněno vyprávění o osmiletém chlapci, kterému maminka onemocněla roztroušenou sklerózou. 

Příručka pro pacienty s roztroušenou sklerózou

Kolektiv autorů
Praha 2018

Publikace, která se z různých úhlů pohledu věnuje roztroušené skleróze – onemocnění, jímž na světě trpí přes 2,5 mil. lidí a které je nejčastější příčinou invalidity mladých lidí.

Puntička

Eva Vychodilová
Praha 2020

Pohádkový příběh o přátelství, pomoci a nových výzvách dlouholeté spolupracovnice Nadačního fondu IMPULS. Příběh víly Puntičky, jejího kočičího kamaráda Proužka a dalších hrdinů vydala autorka ke Světovému dni RS 2020.

Když máš eReSku, nepropadej stesku

Laura Janáčková 

Praha, 2017

Kniha, kterou právě držíte v ruce, by měla být nápomocná při překonávání těžkostí, které eReSka přináší. Přála bych si, abyste v ní společně se svými nejbližšími nalezli radu i porozumění. Vaše Laura

Eva Vychodilová a kol., Hledá se 16 tisíc

HLEDÁ SE 16 TISÍC

Eva Vychodilová a kol.

Praha 2016

Jednoho dne jim převrátila život naruby. Ochromila jejich tělo, upoutala je na nemocniční lůžko, řadě z nich vzala partnera, kamarády, kariéru, záliby i velké životní plány.

Zdraví mozku

Kolektiv autorů

Praha 2016

Tato stručná příručka má za úkol poskytnout pacientům s roztroušenou sklerózou (RS) informace o tom, jak mohou maximálně přispět ke zdraví svého mozku a požadovat od lékařského týmu nejvyšší dostupný standard péče. 

Renáta Šubrtová - Malinová, Drobnomalby

DROBNOMALBY

Renáta Schubertová

Praha 2014

Kniha Drobnomalby psychoterapeutky Renáty Schubertové (Malinové), která je sestavena ze skutečných příběhů lidí s roztroušenou sklerózou, hovoří o tom, jak je důležité při léčbě této nemoci propojit tělo s duší.