koncerty

Od roku 2005 zve Nadační fond IMPULS rok co rok své příznivce, partnery a pacienty na slavnostní benefiční večer. Každý rok rozezvučí tóny nástrojů špičkových interpretů jiný prostor, každý rok jsme svědky neotřelých uměleckých produkcí, zpestřených zajímavým doprovodným programem.

Koncert pro Impuls 2025

Přijměte naše pozvání na koncert, který se koná s cílem podpořit psychoterapii pro lidi s roztroušenou sklerózou. Tento večer bude nejen oslavou hudby, ale také příležitostí setkat se s milými lidmi a přispět na dobrou věc.

KDY: 23. 4. 2025
KDE: Betlémská kaple

Vstupné: 490 Kč,
Studentské / seniorské vstupné: 290 Kč
Členové pacientských sdružení Unie ROSKA a Sdružení mladých sklerotiků mohou uplatnit zvýhodněné vstupné za 200 Kč – slevový kód obdrží u svých organizací.

program

První dáma české violy Kristina Fialová se svými hosty opět připravují jedinečný program, který potěší duši, zahřeje srdce.

Mladí hrají mladým

Ludwig van Beethoven – Sonáta č. 3 A dur (Allegro, ma non tanto) – Josef Bárta (violoncello), Ayla Bárta (klavír)
Bohuslav Martinů – Madrigal č. 1 pro housle a violu  –  Jan Novák (housle), Kristina Fialová (viola)
Bedřich Smetana – Duo pro housle a klavír „Z domoviny“ (Moderato,  Andantino – Moderato) – Jan Novák (housle), Marek Kozák (klavír)
Johannes Brahms – Scherzo ze Sonáty FAE – Kristina Fialová – viola, Marek Kozák – klavír
Roman Haas – Sekvence pro smyčcové trio – Jan Novák – housle, Kristina Fialová – viola, Josef Bárta – violoncello

- přestávka -

Český filharmonický sbor Brno (komorní sbor), sbormistr a dirigent Petr Fiala, Miriam Zuziaková (klavír):
Slavné operní a operetní sbory:

Bedřich Smetana – Prodaná nevěsta (Proč bychom se netěšili, To pivečko, to věru je nebeský dar, Polka)
Antonín Dvořák – Rusalka (Květiny bílé po cestě)
Georges Bizet – Carmen (Les-voici, les-voici)
Richard Wagner – Lohengrin (Svatební pochod „Treulich geführt“)
Giuseppe Verdi – Trubadúr („Vedi! Le fosche notturne spoglie“)
Nabucco („Va pensiero“)
Johann Strauss ml. – Valčík z operety Netopýr („Ha, welch ein Fest“)
Pochod z operety Cikánský baron („Hurrah, die Schlacht mitgemacht“)
Jan Novák – housle, nejmladší český laureát soutěže Pražské jaro, student Pražské konzervatoře, vítěz kurzu Václava Hudečka
Josef Bárta – violoncello, student Pražská konzervatoř, laureát soutěže J. Vychytala
Ayla Bártová – klavír, studentka HAMU, v loňském roce vystoupila sólově s orchestrem FOK jako jedna z nejlepších studentů Hudebního gymnázia hl.m. Prahy
Marek Kozák – klavír, vítěz Evropské klavírní soutěže v Brémách, laureát Pražského jara, semifinalista Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina

přečtěte si více

mediální partneři

partneři

Koncert pro Impuls 2024

19. benefiční koncert se uskutečnil 11. 4. 2024 v Betlémské kapli.

Večer rozezněla klasická hudba v podání první dámy české violy Kristiny Fialové, violoncellisty Petra Nouzovského a komorního souboru Barocco sempre giovane.

Sestřih z akce si můžete pustit na našem YouTube kanálu

Tiskovou zprávu z kocertu nalezete zde.

Pokud chcete sledovat aktuality, fotografie z našich akcích, připojte se k našim sociálním sítím, Facebook, Instagram a YouTube.

Koncert pro Impuls 2023

Benefiční koncert proběhl 13. 4. 2023 v Kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze.

V rámci 18. ročníku benefičního večera vystoupili Kristina Fialová, Václav Hudeček, Marek Pavlica a Atlantis Collegium. Více čtěte v článcích Profesorka Hardová: Naděje, která svítáSmyčce pomohou lidem s RS.

Také sledujte naše FB stránky a Instagram, kde najdete fotografie a reporty z akce.  Pokud jste akci nestihli naživo, podívejte se na záznam koncertu na TV Noe.

Koncert pro Impuls 2022

Benefiční koncert proběhl 20. dubna 2022 v Kostele sv. Šimona a Judy na pražském Starém Městě.
Více čtetě v článku 17. Koncert pro IMPULS rozezní Staré Město a na stránce S ereskou je to jako s rozbitým autem, říká profesorka. Níže si můžete pustit sestřih z akce.

Z historie benefičních Koncertů pro IMPULS

Projekt benefičních koncertů „Pro IMPULS“ odstartoval v roce 2005 v Divadle Archa a stal se počátkem desetileté spolupráce nadačního fondu s Českým klarinetovým kvartetem (od roku 2007 nesoucím nový název Clarinet Factory). Již po prvních dvou letech se podařilo z výnosů koncertů této, na naší scéně zcela ojedinělé, multižánrové hudební formace podpořit projekty za 1.547.951 Kč v MS centrech VFN Praha, FN Ostrava a Krajské nemocnici České Budějovice. 

Večery v následujících letech na tento úspěch navázaly, a tak bylo možné díky beneficím financovat například nákup vybavení MS center, mezioborové terapeutické programy, zejména projekt „Potkalo se tělo s duší“, či psychoterapeutickou péči pacientů. Výtěžek posloužil i v počáteční fázi k rozvoji registru ReMuS.

Upřímné poděkování v tomto ohledu patří jak umělcům Clarinet Factory, tak mnoha partnerům Koncertů pro IMPULS, zejména tradičnímu generálnímu partnerovi, společnosti UNIMEX GROUP, a.s.

Nezapomenutelnou oslavou 15. narozenin nadačního fondu a současně vyvrcholením desetileté spolupráce s Clarinet Factory se stal benefiční večer v roce 2015.

Koncert pro IMPULS v druhé dekádě

Následující rok přinesl již zcela odlišný zážitek. Na pódiu koncertního sálu Anežského kláštera se poprvé sešla čtveřice světově uznávaných interpretů klasické hudby – violistka Kristina Fialová, violoncellista Petr Nouzovský, akordeonista Ladislav Horák a harfistka Dominika Ťuková, aby podpořili nemocné s roztroušenou sklerózou speciálně sestaveným programem postaveným na prolínání klasické hudby a argentinského tanga.

Kristina Fialová s Petrem Nouzovským byli se svými hosty hlavními interprety koncertů i v následujících dvou letech. V roce 2017 si s nimi v Kostele sv. Šimona a Judy zahrál Václav Hudeček  za doprovodu Barocco sempre giovane, o rok později vytvořili společně s houslisty Evou a Radimem Krestovými a pianistou Martinem Kasíkem jedinečné těleso, který kvintety Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka rozezněl smíchovský kostel Sacre Coeur. V roce 2019 si ambasadorka NFI Kristina Fialová pozvala do Pražské křižovatky pianistku Jitku Čechovou.

Od roku 2020, kdy nás sužuje pandemie covid-19 jsme dva koncerty bohužel byli nuceni převést do online prostředí a streamovat je bez diváků. Koncert 2020 ze Sukovy síně pražského Rudolfina přenášela TV Noe, stejně tomu bylo i v loňském roce během koncertu v Emauzském klášteře. Hosty prvního online koncertu byli Markéta a Ivan Vokáčovi, Jan Mráček a Karel Untermüller, rok nato doprovodili Kristinu Fialovou a Petra Nouzovského houslista Roman Patočka a klavírista Adam Skoumal. 

Projekt benefičních koncertů má tak přes svůj společenský charakter a uměleckou hodnotu ryze praktický přínos pro desítky pacientů. Je významným zdrojem nadačních prostředků, a zároveň účinným nástrojem osvěty – pomáhá informovat veřejnost a pacienty o nezbytnosti komplexního přístupu k léčbě roztroušené sklerózy a provázanosti léčby těla a duše.